Son Dakika Kamu İşçileri Haberleri

 • Asgari Ücret Ne Zaman Belli Olacak ? Asgari Ücret Tespit Komisyonu Hangi Tarihte Toplanıyor?
  Asgari Ücret Tespit Komisyonu Hangi Tarihte Toplanıyor? Asgari ücret zam pazarlığı başlıyor. Görüşme tarihini Cumhurbaşkanı Yardımcısı açıkladı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun 1 Aralık tarihinde toplanacağı duyurdu.
 • Son Dakika 2023 Yılı İlave Tediye Ödeme Tarihleri Belli Oldu
  2023 Yılı İlave Tediye Son Taksiti Resmi Gazete
 • Son Dakika 700 Bin İşçi İçin Sözleşme İmzalandı
  Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) ve Türkiye Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Hak-İş) heyetlerinin 20 Ocak 2023 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’i ziyaretleriyle başlayan kamu işçileri toplu iş sözleşmesi görüşmeleri süreci uzlaşıyla sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen imza töreninde Erdoğan, toplu iş sözleşmesi çerçevesi ile refah payı dâhil ücretlerde yüzde 45 zam yapıldığını, en düşük kamu işçisi ücretinin 15 bin TL olduğunu açıkladı.
 • Son Dakika 2023 Yılı İlave Tediye Ödeme Tarihleri Belli Oldu
  06.05.2023 Tarih ve 6649 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararına istinaden İlave Tediye Ödemesinin birinci taksiti 27.01.2023 tarihinde kamu işçilerin hesaplarına yatırılacak. İşçilerin merakla beklediği İlave Tediye’nin ikinci taksit ödemesi ise 17.04.2023 tarihinde işçilerin hesabına geçecektir.
 • SON DAKİKA: 2023 Asgari Ücret Belli Oldu
  İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2023’de geçerli olacak asgari ücret rakamını belirledi.
 • Asgari Ücret Ne Zaman Açıklanacak Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı
  Son Dakika : Asgari Ücret Ne Zaman Açıklanacak ? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama, Son Dakika Asgari Ücret: 7 Milyon kişiyi doğrudan asgari ücretle ilgili haberleri takip ediyor.
 • TÜRK-İŞ: Teklifimiz 9 bin TL
  Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2023’te uygulanacak asgari ücreti belirlemek üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde 3.kez toplandı.
 • Asgari Ücret 3. Toplantısı Saat Kaçta Başlayacak
  Asgari ücret toplantılarının başlamasıyla birlikte, milyonlarca vatandaş verilecek karar için büyük beklenti içerisine girdi. Asgari ücret komisyonu tarafından gerçekleştirilen 2 toplantının ardından 3. toplantı tarihi için araştırmalar son hız sürüyor. Peki, 3. Toplantı Tarihi Ne Zaman ? , 3. Toplantı Saat Kaçta Olacak ? , 2023 Yılı Asgari Ücret Ne Zaman Açıklanıyor?
 • Son Dakika Bakan Bilginden Asgari Ücret Açıklaması
  Son Dakika Asgari Ücret Haberleri: Asgari Ücret Komisyonun yapacağı üçüncü toplantı öncesi Çalışma Bakanı BİLGİN’den yeni açıklama geldi. Bilgin, “Ümit ediyorum hem işçilerimizin beklentilerini hem de işverenlerimizin ödeyeceği sınırdaki beklentiyi gerçekleştirmiş oluruz” dedi.
 • Asgari Ücret Tespit Komisyonu 3. Toplantı Tarihi Belli Oldu
  Asgari Ücret Tespit Komisyonu 3. Toplantı Tarihi Belli Oldu. Asgari Ücret Tespit Komisyonu 20 Aralık’ta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında toplanacak.
 • Son Dakika Asgari Ücret Açıklaması
  Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’dan asgari ücret zammı ile ilgili yeni açıklama! Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücret düzenlemesini beklerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’dan son dakika açıklaması geldi.umhurbaşkanı Erdoğan EYT ve asgari ücretle ilgili çalışmaların yoğun şekilde devam ettiğini belirterek, ‘İnşallah güzel bir neticeye varır ve böylece de adımı atarız.’ ifadelerini kullandı.
 • Asgari Ücret Tespit Komisyonunun İkinci Toplantısı Sona Erdi
  Asgari Ücret Tespit Komisyonunun İkinci Toplantısı Sona Erdi, Son Dakika Asgari Ücret Tespit Komisyonunun, yeni yılda geçerli olacak asgari ücret rakamını belirleme çalışmaları ikinci toplantısı bitti.
 • Asgari Ücret Tespit Komisyonu İkinci Toplantısı Başladı
  İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2023’te geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında ikinci kez basına kapalı olarak bir araya geldi
 • Asgari Ücret Tespit Komisyonu Saat Kaçta Toplanacak ?
  Asgari Ücret Tespit Komisyonu Saat Kaçta Toplanacak ?, Asgari Ücret 2. Toplantısı Ne Zaman ? , Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplantısı Saat Kaçta Başlayacak, bitecek?.. Son Dakika Asgari Ücret Tespit Komisyonu Detayları Haberimizde…
 • Son Dakika Asgari Ücret Görüşmelerinde İlk Toplantı Sona Erdi
  Son Dakika… Asgari ücret komisyonu ilk toplantısı 14:00′ da başlaması sonucunda ilk toplantı gerçekleşti.
 • Türk-İş’ten Asgari Ücret Teklifi
  Türk-İş’ten Asgari Ücret Teklifi Son Dakika… Asgari ücrette toplantı öncesi Türk-iş’ten ilk asgari ücret açıklaması… Pazarlık 7.785 TL sınırında başlayacak
 • 2022 İlave Tediye 4. Taksit Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak ?
  6772 sayılı kanun gereği kamuda çalışan işçiler, yılda 4 defa tediye ödemesi alıyor. Tediye ödemeleri, işçinin 52 günlük çıplak ücret tutarına göre hesaplanıyor. İşte, İlave tediye 4. taksit ödemeleri ne zaman yapılacak? 4 D’li işçiye tediye parası ne kadar, kaç TL ödenecek?
 • Yıllara Göre Asgari Ücret Tablosu
  Yıllara Göre Asgari Ücret Tablosu 2022 Yılı 2. 6 Ay Asgari Ücret Yasal Kesintileri (01.07.2022 – 31.12.2022) Asgari Ücret 6.471,00 TL SGK PRİMİ % 14 905,94 TL İŞSİZLİK SİG.PRİMİ % 1 64,71 TL KESİNTİLER TOPLAMI 970,65 TL NET ASGARİ ÜCRET 5.500,35 TL ASGARİ ÜCRET (İşveren Maliyeti) 6.471,00 TL SGK PRİMİ % 15.5 ( İşveren Payı ) (*) 1.003,01 TL İŞVEREN İŞSİZLİK SİGORTA PRİMİ % 2 129,42 TL İŞVERENE TOPLAM MALİYET (*) 7.603,43 TL 2022 Yılı 1. 6 Ay Asgari Ücret Yasal Kesintileri (01.01.2022 – 30.06.2022) Asgari Ücret 5.004,00 TL SGK PRİMİ % 14 700,56 TL İŞSİZLİK SİG.PRİMİ % 1 50,04
 • Son Dakika Asgari Ücret İçin Rakam Verildi
  Son Dakika Asgari Ücret İçin Rakam Verildi Asgari Ücret için önemli veriler açıklandı, bütün hesaplar yeniden değişti ! Asgari Ücret için yeni tahminini açıkladı
 • 2023 Yılı Asgari Ücret Görüşmelerinde Tarihler Netleşti
  2023 Yılı Asgari Ücret Görüşmelerinde Asgari Ücret Tespit Komisyonunun hangi tarihlerde toplanacağı belli oldu.
 • Yeni Asgari Ücret Belli Oldu Mu ? Son Dakika Asgari Ücret Tahminleri
  2023′ Yeni Asgari Ücret Ne Kadar Olacak ? , Yeni Asgari Ücret Zammı Belli Oldu Mu ?, Son Dakika Asgari Ücret Güncel Tahminleri Milyonlar çalışan vatandaşın hızla beklediği asgari ücret zammının ilk tahminleri yapıldı. 2022 yılının ikinci yarısında enflasyon verilerinin açıklanmasıyla, 2023 yılına 3 ay kala vatandaşlar yeni asgari ücret zammı ne kadar? asgari ücret tahminleri, yeni asgari ücret konularını araştırıyor. işte detaylar…. Yeni Asgari Ücret Ne Zaman Belli Olacak ? Milyonlarca vatandaşın heyecanla beklediği asgari ücret zammında ilk tahminler gelmeye başladı. Yalnızca asgari ücretli çalışanları değil emeklileri, memurları ve özel sektör çalışanlarını da etkileyen asgari ücret zammı hakkında alışma ve Sosyal
 • Kamu İşçilerine Ek Zam Masada Bekliyor
  Kamu İşçilerine Ek Zam Masada Bekliyor, Kamu İşçilerine 2022 Yılında Ne Kadar Ek Zam Verilecek ?, Kamu İşçisi Ek Zam 2022, Kamu İşçisi Ek Zam Alacak Mı ?, 2022 yılında geçerli olacak asgari ücretin açıklanmasından sonra diğer çalışanlara da ek zam yapılacağı açıklandı. Kamu işçileri de kendilerine ek zam yapılıp yapılmayacağını araştırmaya başladı. Memurlar ve emekliler gibi milyonlarca çalışana 2022 yılı için toplu sözleşme oranlarının dışında ek zam yapılacak. Peki kamu çalışanı maaşına ne kadar ek zam yapılacak? 4-D Kamu çalışanı kaç TL zam alacak?
 • 2022 Yılı Gelir Vergisi Dilimleri Belli Oldu
  ri Belli Oldu , 2022 Yılı Vergi Dilimleri Ne Kadar ? , Gelir Vergisi Dilimi Nasıl Hesaplanır ? , Vergi Dilimi Sıfırlanacak Mı ? Bütün sigortalı çalışanları yakından ilgilendiren soruların cevabı bu yazımızda…
 • 2022 Yılı Asgari Ücretin Tüm Detayları
  2022 Yılı Asgari Ücretin Tüm Detayları, 2022 Yılı Asgari Ücret Hesabı, Asgari Ücret Gelir Vergisi ve Damga vergisi Kesintisi, 2022 Yılı Asgari Ücret AGİ Durumu, 2022 Yılı Asgari Ücretin İşverene Maliyeti
 • 2022 Yılı Asgari Ücret Açıklandı
  Son Dakika Asgari Ücret Açıklandı. Yapılan Son Toplantıda Asgari Ücret Belli Oldu. 2022 Yılı İçin Asgari Ücret Ne Kadar Oldu ? , 2022 Yılı AGİ(Asgari Geçim İndirimi Tutarı Ne Kadar Oldu ?
 • Asgari Ücrette Son Gün
  Asgari Ücrette Son Gün. Asgari Ücret Açıklanıyor. Son Dakika 2022 Yılı Asgari Ücret Miktarı Ne Olacak ? 2022 Yılı Asgari Ücret Zam Oranı 2022 Yılı Asgari ücret zammı henüz belli olmadı. Yeni asgari ücret miktarı 4. toplantı sonrasında duyurulacak. Peki asgari ücret toplantısı ne zaman yapılacak ?
 • 2021 Kadrolu ve Taşeron İşçiler İçin İkramiye Ödemesi Ne Zaman Ödenecek ?
  Kamu işçileri eski ismiyle taşeron personelleri için ödemesi yapılacak ek ödeme, ilave tediye ödemelerin yapılacağı tarih merak konusu oldu. Bilindiği üzere 2021’de yapılacak ek ödemenin ilk yarısı 16 Temmuz’da ödenmişti. Peki Kamu taşeron işçilere ilave tediye ödemeleri ne zaman yatacak, ek ödeme tediyesi ne kadar?
 • İlave Tediye 4. Taksit Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak ?
  İlave Tediye 4. Taksit Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak ? 4D işçiler İçin Tediye Ücreti Ne Kadar ?, İlave Tediye Nasıl Hesaplanır ?
 • Son Dakika İlave Tediye Nasıl Hesaplanır ?
  İlave Tediye Nasıl Hesaplanır, Örnek İlave Tediye Hesaplama Tablosu
 • Sağlık Bakanlığı Maaş Hesaplama Modülü Güncellendi
  Sağlık Bakanlığı Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Anlaşma Protokolüne İstinaden maaş hesaplama modülü güncellendi.
 • 2021 Yılı Kamu Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü İmzalandı
  2021 Yılı Kamu Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü İmzalandı Kamu kurum ve kuruluşlarındaki işçileri ilgilendiren 2021 Yılı Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü üzerinde hükümet ve işçi konfederasyonlarının anlaşma sağlaması üzerine, TÜRK-İŞ Genel Merkezi’nde imza töreni düzenlendi.
 • Son Dakika Kamu İşçileri İçin Uzlaşma İddiası
  Hükümet Türk-İş ve Hak-İş’in taleplerine yakın teklifte bulunduğu sosyal medya sitelerinde yayımlanmaya başladı. 4 bin Tl altında brüt maaş alanların 4 bin TL’nin üzerine çıkarılması ve ilk altı ay yüzde 11 zam yapılması konusunda uzlaşıldığı sosyal medya sitelerinde yayımlanmaya başladı.
 • 2021 Yılı Toplu İş Sözleşmesi Son Dakika
  2021 Yılı Toplu İş Sözleşmesi Son Dakika
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Cevapladı: Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?
  Son Dakika Haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatilinin, 9-10 gün arasında olabileceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Son kararı millete seslenişte duyuracağım” dedi. Türkiye ile ABD arasındaki Afganistan diplomasisine ilişkin de bilgi veren Erdoğan, ”Türkiye’nin Hamid Karzai’deki görev alanı ne olacak, burada neleri kabulleniyoruz, neleri kabullenmiyoruz bunların kararlarını aldık” diye konuştu.
 • Son Dakika Kamu İşçilerine Yapılan Zam Teklifi Açıklandı
  Toplu iş sözleşmeleri (TİS) görüşmelerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin teklifini belirtti. Brüt 3.577 ile 3.750 TL arasında alanlara 100 TL seyyanen zam ve brüt 3.750 ile 4 bin TL arasında alanlara 60 TL seyyanen zam teklifinde bulunuldu.
 • Son Dakika İlave Tediye Ödeme Tarihleri Belli Oldu (3. ve 4. Taksitler)
  07.07.2021 Tarih ve 31534 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararına istinaden İlave Tediye Ödemesinin birinci taksiti 16.07.2021 tarihinde kamu işçilerin hesaplarına yatırılacak. İşçilerin merakla beklediği İlave Tediye’nin ikinci ve son taksit ödemesi ise 17.12.2021 tarihinde işçilerin hesabına geçecektir.
 • İlave Tediye Nasıl Hesaplanır ?
  Hangi Unvanda Hangi İşçi Ne Kadar İkramiye Alacak ? İlave Tediye Nasıl Hesaplanır ? İlave Tediye Net Ücreti Ne Kadar ? İlave Tediye Hesaplamasında Hangi İzin Türleri İşleme Alınmaz ?
 • İl Özel İdaresi Şirketlerinin Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
  İl Özel İdaresi Şirketlerinin Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı .
 • 2021 Yılında Geçerli Olacak Aylık Engellilik İndirimi Tutarı Belli Oldu
  2021 Yılında Geçerli Olacak Aylık Engellilik İndirimi Tutarı Belli Oldu
 • 2021 Yılında Geçerli Olacak Askerlik Borçlanması Prim Tutarları Belli Oldu
  2021 Yılında Geçerli Olacak Askerlik Borçlanması Prim Tutarları Belli Oldu. Detaylar yazımızda
 • 2021 Yılında Geçerli Olacak Doğum Borçlanması Prim Tutarları
  Doğum borçlanması, sigortalı işe başlama tarihinden sonra dünyaya gelen azami 3 çocuk için yapılabilir. Sigortalı gerekli koşulları yerine getirdiği takdirde her çocuk 2 yıl olmak üzere toplam 6 (2160 gün) hizmet borçlanması hakkına sahiptir.
 • 2021 Yılında Geçerli Olacak Genel Sağlık Sigortası Prim Miktarı
  8 Mart 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 6824 sayılı Kanun ile birlikte genel sağlık sigortası primlerinde değişiklik olmuştur. Önceki uygulamada yapılan gelir testine göre aile içinde kişi başına düşen aylık ortalama gelir tutarına göre kademeli olarak belirlenen genel sağlık sigortası primi alma usulü kaldırılmıştır.
 • 2021 Yılında Geçerli Olacak Nakdi Ücret Desteği
  2021 Yılında Geçerli Olacak Nakdi Ücret Desteği Günlük ve 30 Günlük Ödemesi Belli Oldu.
 • 2021 Yılı İlave Tediye Ödemeleri İçin Net Ücretler Belli Oldu
  2021 Yılı İlave Tediye Ödemeleri İçin Örnek Hesaplama Tablosu ve İlave Tediye Hesaplama Modülü Ayrıntıları
 • 2021 Yılında Geçerli Olacak Kısa Çalışma Ödeneği Tutarı
  2021 Yılında Geçerli Olacak Kısa Çalışma Ödeneği Tutarı Belli Oldu.
 • 2021 Yılında Geçerli Olacak İşsizlik Ödeneği Tutarı
  2021 Yılında Geçerli Olacak İşsizlik Ödeneği Tutarı Açıklandı.
 • 2021 Yılında Geçerli Olacak Prime Esas Kazanç Alt ve Üst Sınırı
  2021 Yılında Geçerli Olacak Prime Esas Kazanç Alt ve Üst Sınırı Belli Oldu
 • 2021 Yılı Kıdem Tazminatı Tavanı
  2021 Yılı Kıdem Tazminatı Tavan Tutarı Açıklandı
 • Son Dakika İlave Tediye Ödeme Tarihleri Belli Oldu
  31.12.2020 Tarih ve 31351 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararına istinaden İlave Tediye Ödemesinin birinci taksiti 29.1.2021 tarihinde kamu işçilerin hesaplarına yatırılacak. İşçilerin merakla beklediği İlave Tediye’nin ikinci taksit ödemesi ise 11.05.2021 tarihinde işçilerin hesabına geçecektir.
 • Son Dakika İşten Çıkarma Yasağı Uzatıldı
  Son Dakika İşten çıkarma yasağı süresi uzatıldı. Resmi Gazetede yayımlanan karara istinaden 17.01.2021 tarihinden itibaren işten çıkarma yasağı 2 ay daha uzatıldı. Covid-19 ile mücadele kapsamında iş kanununa eklenen geçici 10. maddeye istinaden, iş veya hizmet sözleşmesinin belirli haller dışında işveren tarafından feshedilmesi yasağı 17.01.2021 tarihi itibariyle iki ay uzatıldı.
 • Asgari Ücret Tespit Komisyonu Kararı Resmi Gazetede Yayımlandı.
  Asgari Ücret Tespit Komisyonu Kararını Resmi Gazete ‘de duyurdu. 30.12.2020 tarih ve 31350 sayılı Resmi Gazeteye istinaden Asgari ücret tamamen belli oldu.
 • 2021 Yılı Asgari Ücret İçin AGİ Tablosu
  2021 Yılı Asgari Geçim İndirimi Tablosu Yayımlandı,2021 Yılı Asgari Ücret İçin AGİ Tablosu (Asgari Geçim İndirimi Tablosu)
 • 2021 Yılı Asgari Ücret – Asgari Ücret Hesaplama Tablosu
  2021 yılı asgari ücret açıklandı, asgari ücret aylık brüt 3.577,50, aylık net 2.825,90 TL, günlük brüt 119,25 TL olarak belirlendi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre %26,56 ‘lık bir artış yapıldı, 01.01.2021 – 31.12.2021 tarihleri arasındaki asgari ücret brüt 3.577,50 TL, net 2.825,90 TL olarak belirlendiği ifade edilmiştir.
 • 2021 Yılı Asgari Ücret Açıklandı.
  Son Dakika Asgari Ücret Açıklandı. Yapılan Son Toplantıda Asgari Ücret Belli Oldu. 2021 Yılı İçin Asgari Ücret Ne Kadar Oldu ? , 2021 Yılı AGİ(Asgari Geçim İndirimi Tutarı Ne Kadar Oldu ? Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren Asgari Ücret bugün açıklandı. Saat 10:30’da başlayan toplantının ardından Asgari Ücret açıklandı.
 • 2021 Yılı Günlük Asgari Ücret Ne Kadar ?
  Asgari Ücret Tespit Komisyonunun yaptığı açıklamaya göre 2021 Yılına ait günlük Asgari Ücret belirlendi.
 • Son Dakika Asgari Ücret Karar Tarihi Belli Oldu
  Son Dakika Asgari Ücret Karar Tarihi Belli Oldu , Son Dakika Haberi Yeni Asgari Ücretin Açıklanacağı Tarih Belli Oldu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK Duyurdu.Asgari Ücret Tespit Komisyonu, ilk toplantısını 4 Aralık’ta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ev sahipliğinde yaparken, ikinci toplantısını 15 Aralık’ta Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK), üçüncü toplantısını da 22 Aralık’ta Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (TÜRK-İŞ) ev sahipliğinde çevrim içi olarak gerçekleştirmişti.
 • TÜİK Asgari Ücret Verilerini Açıkladı
  TÜİK Asgari Ücret Verilerini Açıkladı Yapılan Son Dakika haberine göre milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücret görüşmelerine ilişkin TÜİK, 2021 yılına ait asgari ücret sunumunu yaptı. Yapılan sunumda TÜİK, Asgari ücret için yapılan üçüncü toplantıda İstatistik verilerini açıkladı.
 • Son dakika Asgari Ücret Görüşmesinde Kritik Toplantı
  Asgari Ücret Ne Zaman Belli Olacak ? Son Toplantı Ne Zaman ? Asgari Ücret Görüşmeleri İle İlgili Son Toplantı Ne Zaman Yapılacak Asgari Ücret Belli Oldu Mu ? Asgari Geçim İndirim Tutarı Belli Oldu Mu?
 • Asgari Ücret Ne Zaman Belli Olacak ? Son Toplantı Ne Zaman ?
  Asgari Ücret Ne Zaman Belli Olacak ? Son Toplantı Ne Zaman ? Asgari Ücret Görüşmeleri İle İlgili Son Toplantı Ne Zaman Yapılacak Asgari Ücret Belli Oldu Mu ? Asgari Geçim İndirim Tutarı Belli Oldu Mu?
 • Konfederasyonlar’dan Ortak Asgari Ücret Açıklaması : Geçim Şartları Dikkate Alınmalı
  Son Dakika Konfederasyonlar’dan Ortak Asgari Ücret Açıklaması : Geçim Şartları Dikkate Alınmalı
 • Mesai Saatlerine İlişkin Resmi Yazı Yayımlandı
  Son Dakika Korona Virüsü Kapsamında Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü, Kamu Personeli İçin Mesai Saatlerine İlişkin Resmi Yayımladı.
 • Yıllara Göre Asgari Ücret Tablosu
  Yıllara Göre Asgari Ücret Tablosu
 • Son Dakika 2021 Yılı Asgari Ücret Görüşmeleri İçin Kritik Tarih Açıklaması Yapıldı
  Son Dakika 2021 Yılı Asgari Ücret Görüşmeleri İçin Kritik Tarih Açıklaması Yapıldı. İlk Toplantı 4 Aralıkta Yapılacak.
 • Son Dakika Cumhurbaşkanlığı İdari İzin Yazısı Yayımlandı
  Covid- 19 Kapsamında Yeni İdari İzin Yazısı Yayımlandı. (18.11.2020)
 • Kıdem Tazminatı Nedir ? Şartları Nelerdir ?
  İşveren ve işçiyi ilgilendiren kıdem tazminatı ile ilgili yapılan değişiklikler nedeniyle çeşitli sorular tekrardan gündeme geliyor. Özellikle kıdem tazminatının hangi durumlarda verilip verilmediği merak ediliyor. Peki, kıdem tazminatı nedir? Şartları Nelerdir?
 • Son Dakika Korona Virüsü Salgını Kapsamında Yeni Tedbirler Yayımlandı
  Cumhurbaşkanımız Erdoğan Yaptığı Açıklamada ,”Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10:00 ile 20:00 saatleri dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak.”dedi.
 • Covid-19 Bölümünde Çalışan İşçiler Süt Parası Verilecek
  Sağlık Bakanlığı Süt Parası Görüş Yazısı
 • Son Dakika Kıdem Tazminatı Kaldırılıyor Mu ?
  TBMM’de görüşüldü. Kıdem tazminatı kaldırılıyor mu? Son Dakika Kıdem tazminatı kaldırılmasına ilişkin açıklama 2020 yılında gündeme oturan ve bir çok soru işareti bırakan kıdem tazminatı uzun süredir medya ve kamuoyunda kaldırılması yönünde konuşuluyordu. Kıdem tazminatının kaldırılması işçileri üzeceği için bir hayli araştırma konusu olmuş olup, vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Kıdem Tazminatında Son Durum Nedir ? Konu ile alakalı olarak TBMM’ de söz konusu olan kanun teklifi için Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Süleyman GİRGİN mecliste bir takım açıklamalarda bulundu. Açıklamalar ne yöndeydi. İşte Meclis gündemine oturan görüşmeler. Uzun zamandır vatandaşların gündeminde olan kıdem tazminatı hakkında nasıl bir karar alınacağı, TBMM Genel Kurulunda
 • Son Dakika İlave Tediye Ödeme Tarihi Belli Oldu
  Kamu İşçileri İlave Tediye (İkramiye) Son Taksit Ödemesi 14.12.20
 • Son Dakika Sağlık Bakanlığında Tüm İzinler İptal Edildi
  Son dakika gelişmesi ! Sağlık Bakanlığı Corona Virüs (Covid-19) kapsamında yeni uygulamaya geçerek, bütün izinleri ve istifaları iptal etti.
 • Son Dakika Tüm Kamu Kurumlarına İş Kolları Değişikliği Yazısı Gönderildi.
  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İşçilerin yıllardır heyecanla beklediği iş kolları değişikliği yazısını 20.10.2020 tarihi itibariyle bütün kurum ve kuruluşlara gönderdi.
 • İş Kolu Değişikliğinde Son Dakika Yazısı
  Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, 81 ilde bağlı müdürlüklere ve tüm birimlere sürekli işçilerin (696 Sayılı KHK) iş kolu değişikliği konulu yazısını gönderdi.
 • KVKK Uyarınca Personel Şirketlerinin Sicile Kaydı İçin Son Gün
  KVKK Uyarınca Personel Şirketlerinin Sicile Kayıt İşlemleri İçin Son Gün 30.09.2020, Aksi Halde cezai işlem uygulanabilir
 • 696 Sayılı KHK İle Çalışan İşçiler TİS Farkı Alacak Mı ?
  696 Sayılı KHK ile 02.04.2018 tarihinde işe başlatılan İşçiler toplu iş sözleşmesi farkı alacak mı ? Sağlık Çalışanları Toplu İş Sözleşmesi Farkı Alacak Mı ?
 • Son Dakika Öz Büro İş Sendikasından Açıklama
  Yapılan açıklamada “ÜYELERİMİZİN VE SENDİKAMIZIN GELECEĞİ İÇİN SENDİKAMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ.” sloganıyla Olağan Üstü Genel Kurul İstediklerini belirttiler.
 • İşçilerin Yüzünün Gülmesi 1(Bir) Gün Sürdü !!!
  Öz Büro İş (Büro, Eğitim, Güzel Sanatlar, Ticaret ve Kooperatif İşçileri) Sendikası Genel Başkanlığı’nın 28.07.2020 tarihli ve 3/1790 sayılı yazısı talebi üzerine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü 04.09.2020 tarihinde yüzdelik dilimlerin ödenmesi hakkında Son Dakika resmi yazısı iptal edildi.
 • Yüzdelik Dilimlerin Ödenmesi Hakkında Son Dakika
  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü 04.09.2020 tarihinde yüzdelik dilimlerin ödenmesi hakkında Son Dakika resmi yazı paylaşıldı.
 • Son Dakika Sendika İkramiyeleri Yatırılmaya Başladı
  Sendika İkramiyesi Nedir ? Sendika İkramiyesi Kimlere Verilir ? 696 Sayılı Khk İle Sürekli İşçi Kadrosuna Geçirilen İşçiler İçin Sendika İkramiyesi Var Mı ?
 • 696 Sayılı Khk’lı Çalışanlara Son Dakika
  Öz Sağlık Sen’in 28.07.2020 tarihli ve 89 sayılı yazısı talebine Çalışma Genel müdürlüğü tarafından şu görüşleri yer verildi İlgide kayıtlı yazınızda 696 sayılı KHK çerçevesinde sürekli işçi kadrosunda istihdam edilen işçilerin toplu iş sözleşmesinden yararlanmalarına ilişkin tereddüt hasıl olduğu bildirilmekte ve Bakanlık görüşümüz talep edilmektedir.
 • TÜRK – İŞ Başkanlar Kurulundan Önemli Açıklamalar !!!
  TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu 24. Dönem Beşinci Toplantısı 01 Eylül 2020 Salı Günü Aydın-Didim’de toplandı. Toplantıda, ülkenin ve çalışma hayatının gündeminde bulunan konular değerlendirilmiş, aşağıdaki hususların duyurulmasına karar verilmiştir.
 • Hangi İş Kolunda Çalışıyorsun ? Nasıl Öğrenilir ?
  İş Kolu Nedir ? Hangi İş Kolunda Çalışıyorum ? İş Kolumu Nasıl Öğrene Bilirim ? E-Devlet İş Kolu Sorgulaması ?
 • İşçilerin Sendika Feryadı Devam Ediyor
  İşçiler Sendikalardan İstifa Ediyor !!! İşçiler En Çok Hangi Sendikalardan İstifa Ediyor ?İşçilerin Talepleri Neler ?
 • Covid-19 İdari İzin Raporu Nasıl Alınır ?
  Aile Hekimliğinden İdari İzin Raporu Alınır Mı ? e Devlet Sistemi Üzerinden Covid -19 Raporu Nasıl Alınır ?
 • Covid-19 Kapsamında İdari İzin Genelgesi Yayımlandı
  Kamu Kurum ve Kuruluşlarda Esnek Çalışmaya Dair Genelge Resmi Gazetede Yayımlandı. Kamuda Esnek Çalışma Süresi Uzatıldı Mı ?
 • Aile Hekimlerinden Önemli Rapor Duyurusu
  Aile Hekimlerinden Önemli Rapor Duyurusu : Aile Hekimlerinin Bu Konuda Görevi Yoktur.
 • Covid – 19 Kapsamında Kronik Risk Raporu Alamayan Personeller İçin Yeni Uygulama
  Covid – 19 Kapsamında Kronik Risk Raporu Alamayan Personeller İçin Yeni Uygulama – KDK
 • Hak – İş Konfederasyonuna Tepkiler Çığ Gibi Büyümeye Başladı
  Hak – İş Konfederasyonuna Tepkiler Çığ Gibi Büyümeye Başladı
 • Fazla Mesai Nasıl Hesaplanır ?
  İş Kanununa göre fazla mesai tutarı nasıl hesaplanır ? Fazla Mesai Nedir ?
 • Öz Sağlık İş Sendikası Toplu İş Sözleşmesi Nelerdir?
  T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI VE BAĞLI İŞ YERLERİNDE ÇALIŞAN İŞÇİLERİN FAYDALANACAĞI İŞLETME TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ HÜKÜMLERİ
 • T.C Sağlık Bakanlığı ve Bağlı İş Yerlerinde Çalışan İşçilerin Faydalanacağı İşletme Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
  T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI VE BAĞLI İŞ YERLERİNDE ÇALIŞAN İŞÇİLERİN FAYDALANACAĞI İŞLETME TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
 • Öz Sağlık İş Sendikası Toplu İş Sözleşmesi Maddeleri Belli Oldu
  Öz Sağlık İş Sendikası Toplu İş Sözleşmesi Maddeleri Belli Oldu
 • Sendika Üyesi Olmadan Toplu İş Sözleşmesinden Nasıl Yararlanılabilir
  Sendika üyesi olmayıp, Dayanışma aidatı ödeyerek Toplu İş Sözleşmesinden nasıl yararlanılır ? Zararı nedir ?
 • Hak – İş Konfederasyonunda Şok İstifalar Devam Ediyor
  Sosyal medya platformlarında yapılan açıklamalar ve anketlere göre Hak – İş Konfederasyonunda istifalar devam ediyor.
 • Öz Sağlık – İş Sendikası Toplu İş Sözleşmesinde Anlaştı
  Toplu İş Sözleşmesi Sağlık Bakanlığına bağlı iş yerlerin de çalışan eski kadrolu ve İşkur Atamasıyla 4/D İşçi kadrolarına atanan işçiler için geçerli olacağı belirtildi.
 • 2020 Yılı 696 Sayılı KHK İle Çalışan Personellerde Bayram Mesaisi Nasıl Hesaplanır ?
  2020 Yılı Bayram Mesaisi Nasıl Hesaplanır ?
 • Belediye ve Özel İdare Şirketleri İçin Önemli Görüş Yazısı
  Belediye ve Özel İdare Şirketleri İçin Toplu İş Sözleşmeleri İçin Önemli Görüş Yazısı
 • Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman ?
  Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman Başlıyor ?
 • Belediye ve Özel İdare Şirket İşçileri İçin Son Dakika…
  Mahalli İdare Şirketlerinde Çalışan İşçiler İçin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Ne Zaman ? Taşeron ve kamu işçileri son dakika kritik tarih! Corona (Covid-19) virüs nedeniyle toplu iş sözlemeleri görüşmelerinin iptalinin bitmesi ile birlikte taşeron ve kamu işçileri için kritik dönem yaklaşıyor. Son dakika taşeronlar… 4A Statüsünde çalışan Taşeron işçiler basında üzerinde durulan zam oranı yüzde 15. Bu oran üzerinde durulmasının nedeni olarak ise hem asgari ücret zam oranı olması hemde enflasyon rakamlarının üzerinde olması gösteriliyor. Bunun dışında Çalışma Bakanlığı’nın da yüzde 10 bandının üzerinde bir zam teklif etmesi bekleniyor. Peki taşerona kadro ve 4/A işçilerin maaş zammı 2020 ne kadar olacak? Toplu İş Sözleşmesi Ertelenmişti 2020
 • KHK’lı İşçilere Bayram Yardımı Verilecek
  Son dakika: Bayram Yardımı Hesabı Nasıl Yapılır, Kimlere Verilir? Bayram Yardımı İçin Başvuru Yapmak Gerekir Mi? KHK ile kadroya geçen işçilere ödenecek olan Bayram yardımı başvurusu nasıl yapılır, kimlere verilir? Sorusunun cevabı merak ediliyor. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı öncesi işçilere 75 TL (Brüt) ödeme yapılmıştı. Kurban Bayramı öncesi aynı beklenti içinde olan işçiler bayram parası ( yardımı) ödemesi yapılıp yapılmayacağı konusunu araştırmaya başladı. Peki, Bayram yardımı başvurusu nasıl yapılır, kimlere verilir? Merak edilen detaylar haberimizde… Bayram Yardımı Kimlere Ödenecek ? 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 24. maddesi ve 23. maddesi uyarınca işçi statüsüne geçirilen işçilerin ücret ile diğer mali ve
 • İlave Tediye (İkramiye) Nasıl Hesaplanır
  Kamu İşçileri İkramiye Nasıl Hesaplanır?