Son Dakika Asgari Ücret Açıklaması

Son Dakika Asgari Ücret Açıklaması

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’dan asgari ücret zammı ile ilgili yeni açıklama!

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücret düzenlemesini beklerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’dan son dakika açıklaması geldi.umhurbaşkanı Erdoğan EYT ve asgari ücretle ilgili çalışmaların yoğun şekilde devam ettiğini belirterek, ‘İnşallah güzel bir neticeye varır ve böylece de adımı atarız.’ ifadelerini kullandı. İşte son dakika EYT ve asgari ücret haberi…

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, Yurtdışı ziyaretinin ardından uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

ERDOĞAN’ın Açıklaması

Erdoğan’dan Asgari Ücret Açıklaması :”İnşallah Güzel bir Neticeye Varır.

Tabii bizim hedefimiz, arkadaşlarımızla da yaptığımız görüşmelerde, bu yıl sonuna kadar emeklilikte yaşa takılanlar olayını çözmek. Asgari ücret meselesiyle ilgili çalışmalar da aynı şekilde zaten yoğun bir şekilde devam ediyor. 2023’e bu iki önemli konuyu masamızın üzerinden kaldırarak girelim diyoruz. Çalışma bu istikamette devam ediyor. İnşallah güzel bir neticeye varır ve böylece de adımı atarız.

2023 Yılı Asgari Ücret Artışı

Asgari Ücret Araştırmasının Detayları

Türkiye genelinde yapılan araştırmada katılımcıların yüzde 50’sini kadınlar, yüzde 50’sini ise erkekler oluşturdu. Yüzde 18,1’ini ilkokul ve altıyüzde 18,1’ini ortaokul/ilköğretimyüzde 37,3 lise ve dengi, yüzde 26,5’inin ise yükseköğretim ve üzeri eğitim almış olan katılımcıların yüzde 33,8’i özel sektörde işçi olarak çalışıyor.

BAKAN BİLGİN: TEKNİK SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin dün yaptığı açıklamada, EYT’ye ilişkin teknik sorunların çözüldüğünü ve altyapıyı oluşturduklarını açıkladı. Bakan Bilgin, “İstifade edecek insanların tamamını kapsayacak bir düzenleme yapıyoruz” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

ilave tediye ödeme tarihleri belli oldu