Covid-19 Kapsamında İdari İzin Genelgesi Yayımlandı

Kamu Kurum ve Kuruluşlarda Esnek Çalışmaya Dair Genelge Resmi Gazetede Yayımlandı. Kamuda Esnek Çalışma Süresi Uzatıldı Mı ?

Covid-19 Korona virüsü kapsamında kamuda esnek çalışma sistemine geçilmişti. Kamu kurum ve kuruluşlarında yeniden esnek çalışmaya geçilmesi için Cumhurbaşkanlığı Genelgesi İle Resmi Gazetede yayımlandı. Genelgede kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara esnek çalışma yöntemlerinin uygulanabileceği ifade edildi. Peki, kamuda esnek çalışma nasıl olacak? Esnek çalışma genelgesinde yer alan ifadeler…

Kamuda esnek çalışma yöntemleri yapılırken, 26.08.2020 tarihinde son dakika yayımlanan genelgeye göre, detaylar belli oldu. 22 Mart 2020 tarihinde Kamuda idari izin ve uzaktan çalışma durumuyla ilgili daha önce genelge yayınlanmıştı. Bugün yayımlanan genelgede ise kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma imkanı sağlanacağı bildirildi. İşte, genelgenin detayları aşağıdadır.

2020/11 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi
2020/11 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi

Kamu Kurum ve Kuruluşlarda Esnek Çalışma Süresi Uzatıldı Mı ?

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Esnek Çalışma Süresine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi 26.08.2020 tarihi itibariyle Resmi Gazetede Yayımlandı.

Yayımlanan Esnek Çalışma konulu genelge ile Korona Virüsü kapsamında salgının en aza indirilmesi hedeflenmiştir.

Salgınla mücadeleyi ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetleri zafiyete uğratmama ve kamu hizmetlerini aksatmama şartıyla çalıştırılma biçimine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma imkanı sağlanacak.

Buna dair usul ve esaslar Cumhurbaşkanlığı, bağlı, ilgili ve ilişkili kurum ve kuruluşları için üst yönetici; bakanlıklar, bağlı, ilgili ve ilişkili kamu kurum ve kuruluşları için bakan; taşra teşkilatları, (bakanlıklarca belirlenmemiş ise) ile mahalli idareler, bağlı kuruluşları ile mahalli idare birlikleri için ilgisine göre vali veya belediye başkanı; diğer kamu kurum ve kuruluşları için üst yönetici tarafından belirlenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ilave tediye ödeme tarihleri belli oldu