Genel HaberlerKamu İşçileri

Son Dakika Asgari Ücret İçin Rakam Verildi

Son Dakika Asgari Ücret İçin Rakam Verildi Asgari Ücret için önemli veriler açıklandı, bütün hesaplar yeniden değişti ! Asgari Ücret için yeni tahminini açıkladı

Son dakika haberine göre: enflasyon rakımının 05.12.2022 tarihinde açıklanmasıyla asgari ücret zammında hesaplar değişti. Kamu memur işçi ve emekli maaşları için rakamlar netleşirken, milyonların beklediği asgari ücret zammında kritik oran ve rakamlar öne çıktı.

6 aylık enflasyon rakamlarının asgari ücret için önemli olduğunu savunan uzmanlar yüzde 16’lık fark için dikkat çekti. 2023 asgari Ücret zammı ile alakalı son detaylar…..

Son Dakika Türkiye İstatistik Kurumu Açıklaması

 Asgari ücret, memur ve emekli maaş zammı için milyonların beklediği enflasyon rakamları açıklandı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan bilgilere göre, aylık yüzde 2,88 artarken, yıllık yüzde 84,39’a yükseldi. Böylece enflasyonda son yılların zirvesinden dönüş yaşanmış olurken, maaş zamları için 5 aylık rakamlar da netleşmiş oldu. Memur ve emekli maaşına doğrudan etki edecek enflasyon rakamları ve 2023 asgari ücret zammı için hesapları yeniden yaptırdı. Son 6 aylık enflasyon rakamları ile asgari ücret zammının yapılacağını belirten uzmanlar, aralık ayında gelecek enflasyon rakamıyla birlikte oluşacak yüzde 16’lık farka dikkat çekti.

Haber Global’de açıklamalarda bulunan Sosyal Güvenlik Uzmanı Emin Yılmaz, yapılacak zam hesaplanırken, enflasyon oranının dikkate alınacağını belirterek 2023 asgari ücret zammı için yeni bir rakam verdi.

Son Dakika Asgari Ücret

YÜZDE 40-50’LİK ZAM !!

“Aralık ayında yüzde 3’lük gibi bir enflasyonun geleceğini öngörürsek son 6 aydaki enflasyon rakamlarına baktığımız zaman yüzde 16’lık bir fark geliyor.” diyen Emin YILMAZ, enflasyon payına refah payının da ekleneceğini belirterek, yüzde 40 ile 50 arası bir zam yapılmasının gündemde olduğunu söyledi.

ASGARİ ÜCRET İÇİN 2 BİN 200 TL’LİK ARTIŞ

Son Dakika Asgari Ücret İçin Rakam Verildi Emin YILMAZ, “Asgari ücret şu anda 5 bin 500 TL. Yüzde 40 zam yapılırsa 2 bin 200 TL’lik bir artış ile 7 bin 700 TL olur.” ifadelerini kullanırken, Türk-İş Başkanı’ndan gelen ‘kırmızı çizgi’ açıklamasının da dikkate alınması gerektiğini belirtti.

2023 ASGARİ ÜCRET İÇİN YENİ RAKAM VERDİ

Emin Yılmaz, açıklamasında “Bana göre yaklaşık yüzde 50’lik bir zam oranıyla 2023 asgari ücreti 8 bin TL ile 8 bin 500 TL arasında bir olacaktır.” diye söyledi.

Bir yanıt yazın