4857 Sayılı İş KanunuAna SayfaGenel HaberlerKamu İşçileriKamu Şirketi İşçileri

Asgari Ücret Tespit Komisyonu Saat Kaçta Toplanacak ?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu Saat Kaçta Toplanacak ?, Asgari Ücret 2. Toplantısı Ne Zaman ? , Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplantısı Saat Kaçta Başlayacak, bitecek?.. Son Dakika Asgari Ücret Tespit Komisyonu Detayları Haberimizde…

Asgari Ücret 2023
Asgari Ücret 2023

Asgari Ücret Tespit Komisyonu

Asgari ücretin belirlenmesi için yapılan Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantılarının ilki geride kaldı. İlk toplantıda uzlaşı sağlanamamasının ardından ikinci toplantı için tarih verildi. Toplantılardan çıkacak karar milyonlarca vatandaşı etkileyecek olup, asgari ücret 2. toplantısı ne zaman, saat kaçta? Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2. toplantısı saat kaçta başlayacak, bitecek gibi soruların cevabı araştırılıyor.

2023 Yılı Asgari Ücret Artışı
2023 Yılı Asgari Ücret Artışı

Milyonlarca vatandaşı doğrudan ilgilendiren ve etkileyen asgari ücrette 2023 zammı için nefesler tutuldu. Yalnızca asgari ücretle maaş alan kişileri değil emeklileri, özel sektör ve kamu çalışanları, engelli, dul ve yetim aylıkları ile enflasyonu da büyük ölçüde etkileyen asgari ücret için ilk toplantı yapıldı .Uzlaşıya varılamayan ve henüz kamuoyu ile rakam paylaşılmayan toplantının ardından gözler ikinci toplantıya çevrildi. Peki asgari ücret 2. toplantısı ne zaman, saat kaçta? Asgari Ücret  2. toplantısı saat kaçta başlayacak, bitecek? İşte detaylar…

Asgari Ücret 2. Toplantısı Ne Zaman ? , Saat Kaçta Başlayacak ?


ASGARİ ÜCRET 2. TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK, BİTECEK?

Tespit Komisyonu, ikinci toplantısını 14 Aralık Çarşamba 2022 tarihinde yapacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı öncülüğünde yapılacak toplantıda, saat 14.00’te başlayacak. Toplantının bitiş saati bilinmezken milyonlarca asgari ücretli çalışanın yanı sıra emeklilerin, özel sektör ve kamu çalışanlarının, dul ve yetimlerin aylığını da etkileyecek olan asgari ücretin, Aralık ayının son haftasında netleşmesi bekleniyor.

Tespit Komisyonu Toplantısına Kimler Katılacak ?

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan 15 kişilik Tespit Komisyonu’nda işçi kesimini temsil eden TÜRK-İŞ, toplantıdan önce Başkanlar Kurulu’nu toplayacak. Konfederasyona üye 34 sendikanın yöneticilerinin katılacağı toplantıda, sendikaların asgari ücrete dair görüş ve talepleri alınıp, görüşmelerde izlenecek yol haritası masaya yatırılacak.

Türk İş Amblemi
Türk İş Amblemi

Bu yıl Komisyonda işçi heyetinin başkanlığını TÜRK-İŞ Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak yürütürken, heyette Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Veli Solak, Tarım-İş Sendikası Genel Başkanı İlhami Polat ve Türkiye Çimse-İş Sendikası Genel Başkanı Zekeriya Nazlım yer alacak.

2023 Asgari Ücret Beklentisi Ne Kadar ?

Toplantının taraflarından olan TÜRK-İŞ, 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı olarak açıklanan 7.785 TL‘nin asgari ücret zammında kırmızı çizgileri olduğunu aktararak, bu rakam ile masaya oturacaklarını açıklamıştı.

Yıllara Göre Asgari Ücret Zamları Ne Kadar ?

Yıllara Göre Asgari Ücret Tablosu

Bir cevap yazın