4857 Sayılı İş KanunuAna SayfaGenel HaberlerKamu İşçileriKamu Şirketi İşçileri

Yeni Asgari Ücret Belli Oldu Mu ? Son Dakika Asgari Ücret Tahminleri

2023′ Yeni Asgari Ücret Ne Kadar Olacak ? , Yeni Asgari Ücret Zammı Belli Oldu Mu ?, Son Dakika Asgari Ücret Güncel Tahminleri

Milyonlar çalışan vatandaşın hızla beklediği asgari ücret zammının ilk tahminleri yapıldı. 2022 yılının ikinci yarısında enflasyon verilerinin açıklanmasıyla, 2023 yılına 3 ay kala vatandaşlar yeni asgari ücret zammı ne kadar? asgari ücret tahminleri, yeni asgari ücret konularını araştırıyor. işte detaylar….

2023 Yılı Asgari Ücret Görüşmeleri

Yeni Asgari Ücret Ne Zaman Belli Olacak ?

Milyonlarca vatandaşın heyecanla beklediği asgari ücret zammında ilk tahminler gelmeye başladı. Yalnızca asgari ücretli çalışanları değil emeklileri, memurları ve özel sektör çalışanlarını da etkileyen asgari ücret zammı hakkında alışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. İşte tüm detaylar….

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 2023 Yılı Asgari Ücret Açıklaması

Erdoğan “Şu anda bu konuyla ilgili çalışmaları başta Vedat hocamız olmak üzere arkadaşlarımız yapıyorlar. İnşallah bundan öncekilerden çok daha farklı bir hazırlığın içinde olduğunu biliyorum. Ama biz, havada uçuşan değil de yere sağlam basan adımları atacağız ki zihinlere iyi yerleşsin” dedi.

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat BİLGİN’den 2023 Yılı Asgari Ücret Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin ise, “Biz sermaye düşmanlığı yapmayız ama sermayenin emek düşmanlığı yapmasına müsaade etmeyiz. Türkiye, istihdamı tarihinin en yüksek seviyesine, 31 milyon istihdama ulaşan bir ülke. Sorun yok mu? Sorun var, işte enflasyonu yüzde 80’in üzerinde ama bunun kaynağını da biliyoruz. Türkiye tarihinde ilk defa asgari ücrette yüzde 50 artış yaptık ama daha önemlisi bütün ücret türü gelirlerden verginin kaldırılması oldu, sonra aritmetik bir ortalamayla yüzde 80 bir zam yaptık, kümülatif olarak yüzde 95’e tekabül ediyor. Yeterli mi? Bu enflasyon karşısında yetersiz. Aralıkta yeniden Asgari Ücret komisyonu toplanacak, bir araya geleceğiz. Bu tahribatı, enflasyonun emekçiler üzerindeki tahribatını ortadan kaldıracak bir düzenleme yapacağız” dedi.

Bir yanıt yazın