Ana SayfaGenel HaberlerKamu İşçileriKamu Şirketi İşçileriTaşeron İşçiler

Son Dakika Bakan Bilginden Asgari Ücret Açıklaması

Son Dakika Bakan Bilginden Asgari Ücret Açıklama , Kritik Asgari Ücret Toplantısı öncesi Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’den Son Dakika Açıklaması geldi. Ayrıntılar haberimizde

Son Dakika Asgari Ücret Haberleri: Asgari Ücret Komisyonun yapacağı üçüncü toplantı öncesi Çalışma Bakanı BİLGİN’den yeni açıklama geldi. Bilgin, “Ümit ediyorum hem işçilerimizin beklentilerini hem de işverenlerimizin ödeyeceği sınırdaki beklentiyi gerçekleştirmiş oluruz” dedi.

2023 Yılı Asgari Ücret Açıklaması
2023 Yılı Asgari Ücret Açıklaması

Son dakika… Asgari ücret ne zaman açıklanacak? Asgari Ücret Tespit Komisyonu 20.12.2022 salı güne tekrardan bir araya gelecek. Toplantı öncesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin’den 2023 yılında geçerli olacak asgari ücrete ilişkin son dakika açıklaması geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin açıklamasında, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun salı günü yapılacak üçüncü toplantıya ilişkin, uzlaşmaya varılacağını dile getirdiğini hatırlattı. Son Dakika Bakan Bilginden Asgari Ücret Açıklaması

“Yarın asgari ücret toplantısı var toplantıdan sonra uzlaşmaya varacağımızı daha önce dile getirdim” diyen Bakan Bilgin, “Ümit ediyorum hem işçilerimizin beklentilerini hem de işverenlerimizin ödeyebileceği bir sınırdaki bir beklentiyi gerçekleştirmiş oluruz” ifadelerini kullandı.

Bilgin “Çalışanların Daha Fazla Beklentileri Var”

‘Yanında eleman çalıştıran esnafa da sordum doğrudan doğruya çalışan çocuklara da sordum. Tabi çalışanların daha fazla beklentileri var.

Esnafta ödeyebileceğimiz bir şey yapın iş yerimiz açık kalsın diyor. Biz burada enflasyonist ortamda Türkiye’nin çalışanlarının rahat edebileceği rahat nefes alabileceği enflasyonun baskısından kurtulmayı hissettikleri bir rakam olmasını ümit ediyorum.’ dedi.

Bakanlık, 2023 Yılında Geçerli Olacak Asgari Ücreti Belirleme Çalışmaları Kapsamında Başlattığı Araştırma Sonuçlarını Açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 2023 yılında geçerli olacak asgari ücret belirleme çalışmaları kapsamında işçilerin, işverenlerin ve kamuoyunun beklentilerini tespit etmek üzere başlattığı araştırmanın sonuçlarını paylaştı. İşçi ya da işveren olmayan çeşitli mesleklerden vatandaşların oluşturduğu kamuoyunun 2023 yılı asgari ücreti için ortak beklentisi 7 bin 845 TL oldu.

Bir cevap yazın