Covid-19 Kapsamında İdari İzinler Yeniden Düzenlendi

Cumhurbaşkanlığı, idari izinleri ve esnek çalışmayı kaldıran Genelgeyi 29.05.2020 tarihinde yayımladı. Genelgeye göre 1.06.2020 tarihinden itibaren sadece yöneticiler hariç 60 yaş üstü personel ile kronik hastalığı olanlar idari izinli sayılacaktır.

  • Yayımlanan Genelgeye istinaden esnek çalışma hususlarını düzenleyen 2020/4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi yürülükten kaldırıldı.
  • Yeni Genelgeye istinaden;
  1. Yönetici kadro ve pozisyonlarında çalışanlar hariç olmak üzere 60 yaş ve üzeri olanlar (Sağlık Bakanlığı ve MİT’te çalışanlar hariç)
  2. Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı olanlar, İdari izinli Sayılacak.

İdari izinli sayılan personeller bu süreçte, görevlerini fiilen yerine getirmiş sayılacak. Bu personeller amirinin izni dışında görev mahallinden ayrılmayacak ve ihtiyaç duyulan personeller göreve çağrıla bilecekler.

Diğer taraftan, İdari İşler Başkanı Metin KIRATLI tarafından yayımlanan yeni yazıyla da 13.03.2020 tarih ve 12362 sayılı yazı yürürlükten kaldırılmış olup, söz konusu bu yazıda belirtilen “hamileler, yasal süt izni kullananlar, engelli çalışanlar, yöneticiler hariç 60 yaş ve üzerinde olanlar, kronik hastalığı olanların idari izinli sayılmaları öngörülmüştür.”

İlgili Genelgeye ulaşmak için tıklayınız.

3 thoughts on “Covid-19 Kapsamında İdari İzinler Yeniden Düzenlendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ilave tediye ödeme tarihleri belli oldu