Özel Güvenlik Görevlileri Hakkında Önemli Gelişme

Kamu kurum ve kuruluşları ile Özel İdare ve Belediyelerde çalışan özel güvenlik görevlileri hakkında Son Dakika Haberi:Özel Güvenlik görevlileri artık tek tip kıyafet sistemine geçiyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun imzası sonrası hazırlanan yönergeye göre yeni kıyafetler, yazlık kışlık ve teçhizat olarak belirlendi.

Güvenlik Görevlileri Artık Tek Tip Kıyafet Giyecek

Güvenlik Görevlilerini ilgilendiren açıklama yapıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda, tek tip kıyafet yönergesinin İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU tarafından imzalandığı ve yönergenin yürürlüğe girdiği belirtildi.

Yapılan Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDA ÇALIŞAN ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE AİT ÜNİFORMALARA İLİŞKİN YÖNERGE, SAYIN BAKANIMIZ SÜLEYMAN SOYLU TARAFINDAN İMZALANARAK YÜRÜRLÜĞE GİRMİŞTİR.

KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDA GÖREVLİ ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ 15 MAYIS 2020 İTİBARİYLE YENİ ÜNİFORMALARI KULLANABİLECEK; İSTEYENLER HALİHAZIRDAKİ ÜNİFORMALARLA 15 EYLÜL 2021 TARİHİNE KADAR GÖREV YAPABİLECEKLERDİR.

TALEP ETMELERİ HALİNDE ÖZEL GÜVENLİK ŞİRKETLERİ/ÖZEL GÜVENLİK BİRİMLERİ, BAKANLIK/VALİLİKTEN ONAY ALIP ÜNİFORMA KATALOGLARINI YENİLEYEREK ÜNİFORMALARI KULLANABİLECEKLERDİR.”

Yapılan bu Yönerge, kamu kurum ve kuruluşlarında memur ve/veya sürekli işçi statüsünde çalışan özel güvenlik görevlileri ile İl özel İdareleri ve belediye şirketleri bünyesinde çalışan özel güvenlik görevlilerine ait üniformaların,renk, cins, şekil ve esasları ile bu üniformalarda kullanılabilecek işaret, sembol, logo ve armalarını kapsamaktadır.

PEKİ SON TARİH NE ZAMAN ?

Yönergede belirtilen açıklamaya göre yönergedeki kurum ve kuruluşlar, hali hazırda kullanmış oldukları üniformaları 15/09/2021 tarihine kadar kullanabilecekler.

İşte Örnek Kıyafet Listesi:

Resmi Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.