Son Dakika Sendika İkramiyeleri Yatırılmaya Başladı

Sendika İkramiyesi Nedir ? Sendika İkramiyesi Kimlere Verilir ? 696 Sayılı Khk İle Sürekli İşçi Kadrosuna Geçirilen İşçiler İçin Sendika İkramiyesi Var Mı ?

Sendika ikramiyesi yılda iki kez işçilere toplu sözleşmeden kaynaklı bir ikramiye ödemesidir. 30 ‘ ar günlük olmak üzere yılda iki defa ödenir.

İkramiye Hangi Tarihlerde Yatacak ?

Ödenecek olan bu ikramiyeler, işçiler tarafından sendika ikramiyesi veya toplu sözleşme ikramiyesi olarak da dile getiriliyor. Sendika ikramiyesi 2020 yılında her kurum için farklı tarihlerde ödenmekte olup bu tarihler toplu iş sözleşmesi hükümleri içerisinde geçmektedir.

SENDİKA İKRAMİYESİ NEDİR ? SENDİKA İKRAMİYESİ NET OLARAK KAÇ TL YANSIYACAK ?

Toplu Sözleşme İkramiyesi veya Sendika İkramiyesi, her yıl çeşitli periyotlarda verilir. Mevzuatta şu şekilde netleştirilmiştir;

*Kamu görevlileri sendikalarına üye olmaları nedeniyle aylık veya ücretlerinden üyelik ödentisi kesilenlere toplu sözleşme ikramiyesi ödenir.

Yani sendika ikramiyesinden kamu görevlisi statüsünde olan personel yararlanır. Yılda 60 günlük olmak üzere 2 parça halinde yatar.

2020 Yılı Sendika İkramiyesi Nasıl Hesaplanacağına Dair Hesaplama Modülümüzü İnceleyerek Net Bilgiye Ulaşabilirsiniz. Hesaplama Yapmak İçin Lütfen Yazıya Tıklayınız.

KHK ve İŞKUR ARACILIĞI İLE SÜREKLİ İŞÇİ KADROLARINA GEÇEN PERSONELLER İKRAMİYEDEN FAYDALANABİLİR Mİ?

Toplu sözleşmeye tabi olan ve 696 sayılı KHK ve İŞKUR ile kamu kurumunda çalışan personeller bu ödemeyi almaktadır.

Bu İkramiye ödemesi İlave Tediye ödemesiyle bir olmamakla beraber ilave tediye ödemeleri yılda 4 eşit parça halinde kamu işçilerine ödenen ikramiye çeşitidir.

Kamuya geçmemiş olan taşeronlar ise bu ikramiyeden faydalanamaz.

2020 Yılı Sendika İkramiyesi Nasıl Hesaplanacağına Dair Hesaplama Modülümüzü İnceleyerek Net Bilgiye Ulaşabilirsiniz. Hesaplama Yapmak İçin Lütfen Yazıya Tıklayınız.

One thought on “Son Dakika Sendika İkramiyeleri Yatırılmaya Başladı

  • 16 Eylül 2020 tarihinde, saat 12:32
    Permalink

    İKRAMİYELERİ ARTIRIN ARTIK İŞÇİLERİ ÖLDÜRDÜNÜZ RESMEN

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.