Öz Sağlık – İş Sendikası Toplu İş Sözleşmesinde Anlaştı

Öz Sağlık – İş Sendikası Topluİş Sözleşmesinde Anlaşmaya Vardı, Genel Başkan Yardımcısı Dr. Osman YILDIZ Anlaşma Tutanağını İmzaladı.

Öz Sağlık - İş Sendikası Amblemi
Öz Sağlık – İş Sendikası Amblemi

Hak – İş Konfederasyonuna bağlı Öz Sağlık – İş Sendikası ile Sağlık Bakanlığının üyesi olduğu TÜHİS arasında yürütülen toplu iş sözleşmesinde anlaşmaya varıldı.

Toplantıya Kimler Katıldı ?

Öz Sağlık – İş Sendikası ile TÜHİS arasındaki Toplu İş Sözleşmesi Anlaşma Tutanağı , 7 Ağustos 2020 tarihinde Genel Başkan Yardımcısı Dr. Osman YILDIZ, TÜHİS Genel Sekreteri Adnan ÇİÇEK, Öz Sağlık – İş Sendikası Yönetim Kurulu Üyeleri ve TÜHİS yetkililerinin katılımıyla imza altına alındı.

Genel Başkan Yardımcısı Dr. Osman Yıldız, toplu iş sözleşmesi sürecinin anlayışla yürütüldüğünü ve sonuçlandığını belirterek, “Toplu iş sözleşmesinin Öz Sağlık-İş Sendikamız üyelerine, Sağlık Bakanlığı’na, çalışanlarımıza, TÜHİS’e ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Öz Sağlı İş Sendikasının Yaptığı Toplu İş Sözleşmesi Kimleri Kapsıyor ?

Üniversiteler Toplu İş Sözleşmesine Dahil mi ?

Muhtemelen 10.08.2020 Pazartesi günü imzalanacak olan Öz Sağlık İş Sendikasının İmzalayacağı Toplu İş Sözleşmesi Sağlık Bakanlığına bağlı iş yerlerin de çalışan eski kadrolu ve İşkur Atamasıyla 4/D İşçi kadrolarına atanan işçiler için geçerli olacağı tahmin edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.