Son Dakika Kıdem Tazminatı Kaldırılıyor Mu ?

TBMM’de görüşüldü. Kıdem tazminatı kaldırılıyor mu? Son Dakika Kıdem tazminatı kaldırılmasına ilişkin açıklama

2020 yılında gündeme oturan ve bir çok soru işareti bırakan kıdem tazminatı uzun süredir medya ve kamuoyunda kaldırılması yönünde konuşuluyordu. Kıdem tazminatının kaldırılması işçileri üzeceği için bir hayli araştırma konusu olmuş olup, vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor.

Kıdem Tazminatında Son Durum Nedir ?

Konu ile alakalı olarak TBMM’ de söz konusu olan kanun teklifi için Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Süleyman GİRGİN mecliste bir takım açıklamalarda bulundu. Açıklamalar ne yöndeydi. İşte Meclis gündemine oturan görüşmeler.

Süleyman GİRGİN CHP Muğla Milletvekili
Süleyman GİRGİN CHP Muğla Milletvekili

Uzun zamandır vatandaşların gündeminde olan kıdem tazminatı hakkında nasıl bir karar alınacağı, TBMM Genel Kurulunda İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’nin Birinci Bölümü üzerindeki görüşmelerin nasıl sonuçlandığı araştırılıyor. CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, “söz konusu yasa teklifiyle 50 yaş üstü ve 25 yaş altı işçilerin emeklilik ve kıdem tazminatı haklarının yok olduğunu” ifade etti. Peki kıdem tazminatı kaldırılacak mı ? Kıdem tazminatı hakkında son dakika gelişmeleri nelerdir? İşte TBMM’de görüşülen kıdem tazminatı son dakika gelişmeleri

KIDEM TAZMİNATI KALDIRILACAK MI ?

kıdem tazminatı son durum
kıdem tazminatı son durum

Dün meclisin gündeminde vergi ve SGK prim borçları ile birlikte çiftçi ve esnaf borçları da görüşüldü. TBMM’de gündem kıdem tazminatı oldu. TBMM Genel Kurulunda İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifinin Birinci Bölümü görüşmeleri dün tamamlandı. CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, “söz konusu yasa teklifiyle 50 yaş üstü ve 25 yaş altı işçilerin emeklilik ve kıdem tazminatı haklarının yok olduğunu” ifade etti. Kıdem tazminatı kaldırılacak mı diye araştıran vatandaşların birçoğu bu haklarının ellerinden alınmasını istemiyor.

KIDEM TAZMİNATI SON DURUMU NE OLACAK ?

Kıdem tazminatı konusu mecliste tekrar gündem olmasının ardından vatandaşlar, kıdem tazminatı ne zaman kaldırılacak diye araştırma içerisine girdiler. CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin açıklamasında, esnek çalışma ve kısmi zamanlı çalışma biçimlerinin çalışanlara bir fayda getirmediğini savunarak şunları söyledi; “İşçilerin aynı iş yerinde uzun süre çalışabilmesinin önüne geçilerek hukuken ve fiilen her türlü örgütlenmenin önüne geçiliyor. Ayrıca, bu düzenleme toplu iş hukukundan tam anlamıyla faydalanabilecek işçi sayısının da her gün düşmesine neden olacaktır.” dedi.

One thought on “Son Dakika Kıdem Tazminatı Kaldırılıyor Mu ?

  • 5 Kasım 2020 tarihinde, saat 11:16
    Permalink

    En iyi strateji = hep saldır .. bakalım ne kopartacaklar yine arttıracakları nereye gidecek.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.