Kamuda Çalışan Hamile Personeller İçin Önemli Açıklama

Sağlık bakanlığı tarafından, Korona Virüsü (Covid-19) kapsamında, kamu çalışanlarına idari izin için sayılacak hastalıklar belirlendi. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin KIRATLI imzasıyla bütün kamu kurum ve kuruluşlara kapsamla ilgili bir yazı gönderildi. Kamu kurumlarında görev yapan hamile bayan personeller, hamilelik sürecinin 24. haftasından 32. haftasına kadar olan süre zarfında idari izinli sayılacak.

Son dakikaya düşen habere istinaden; kamu kurumlarında görev yapan hamile personeller, hamilelik sürecinin 24. haftasından 32. haftasına kadar olan süre zarfında idari izinli sayılacak.

Yazıda, “Kovid-19 salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarında (Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç) istihdam şekline bakılmaksızın görev yapan hamile personelin, gebeliğinin 24. haftasından 32. haftasına kadar olan süre içerisinde idari izinli sayılması Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür.” ifadelerine yer verildi.

SAĞLIK BAKANI Fahrettin KOCA’DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Bakan Koca açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Bakanlığımız ve kamu çalışanı tüm hanımların hamilelik izni Cumhurbaşkanımızın talimatıyla 8 HAFTA uzatıldı. İdari izin 32. hafta yerine hamileliğin 24. haftasından itibaren başlayacak. Dünyaya bir bebek gelecekse akan sular süren işler durmalı. Veya başkası tarafından yapılmalı.

hamile personeller idari izin

One thought on “Kamuda Çalışan Hamile Personeller İçin Önemli Açıklama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.