E-Nabız’dan Covid-19 İçin İdari İzin Raporu Nasıl Alınır ?

Kronik rahatsızlığı olan kişilerin E-Nabız Sistemi üzerinden nasıl sorgulama yapılacağına dair açıklama Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığından geldi.

Cumhurbaşkanlığı, idari izinleri ve esnek çalışmayı kaldıran Genelgeyi 29.05.2020 tarihinde yayımladı. Genelgeye göre 1.06.2020 tarihinden itibaren sadece yöneticiler hariç 60 yaş üstü personel ile kronik hastalığı olanlar idari izinli sayılacaktır.

  • Yayımlanan Genelgeye istinaden esnek çalışma hususlarını düzenleyen 2020/4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi yürülükten kaldırıldı.
  • Yeni Genelgeye istinaden;
  1. Yönetici kadro ve pozisyonlarında çalışanlar hariç olmak üzere 60 yaş ve üzeri olanlar (Sağlık Bakanlığı ve MİT’te çalışanlar hariç)
  2. Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı olanlar, İdari izinli Sayılacak.

2020/8 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesine göre İdari izinli sayılacak Kronik hastalıkların listesi yayımlanmıştı. Bu listeye göre;

İdari İzin Bildirim Raporu Nasıl Alınır ?

Personellerin, E-Nabız Sistemine giriş yaparak Covid-19 Kronik Hastalık Durumu sekmesinden Covid-19 kapsamına giren bir hastalığınız varsa çıkan listeden seçimi yapıp, PDF olarak indirerek bulunduğunuz müdürlüğe verdiğiniz takdir de İdari İzinli olarak sayılacaksınız. Açıklamayı Metin KIRATLI Twitter hesabından şu şekilde yayımladı.

Kronik Hastalık Durum Raporu Nasıl Alınır

İdare Kronik Rahatsızlığı Olan Personelleri Göndermek Zorunda Mı?

2020/8 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesine göre;

İdari izinli sayılan personeller bu süreçte, görevlerini fiilen yerine getirmiş sayılacak. Bu personeller amirinin izni dışında görev mahallinden ayrılmayacak ve ihtiyaç duyulan personeller göreve çağrıla bilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.