Hak – İş Konfederasyonunda Şok İstifalar Devam Ediyor

Son Dakika Hak – İş Konfederasyonu kan kaybediyor….

Sosyal medya platformlarında yapılan açıklamalar ve anketlere göre Hak – İş Konfederasyonunda istifalar devam ediyor.

Sosyal medya sayfalarında belirtilen rakamlara bakılacak olunursa Hak – İş Konfederasyonundan üye sayıları eksilmeye devam ediyor.

Hak İş Konfederasyon Başkanı Mahmut ARSLAN

Sendika Üyesi İşçiler Bu Durumu Ne Diyor?

İşçinin kaybettiği her hak kaybının arkasında Hak – İş Konfederasyonunun olduğu , Hak – İş Konfederasyonundan işçileri sevindirecek herhangi bir haber verilmediği taktirde istifaların devam edeceği yönünde paylaşımda bulunuluyor.

Facebook ve Twitter sosyal medya platforumlarında yapılan anketlerde istifa sayısının gün gittikçe arttığı aşikardır.

İstifaların Sebebi Nedir ?

Hak – İş Konfederasyon Başkanı Mahmut ARSLAN’ın yaptığı İş Kolları hakkındaki açıklamalarından sonra İşçilerin Hak – İş Sendikasına güveninin kaybolduğu yansımaktadır.

Genel Başkan Mahmut Arslan, 696 Sayılı KHK ile kamu kurum ve kuruluşlarında sürekli işçi kadrosuna atanan çalışanların ve Konfederasyonlarına bağlı sendikalarımızın yaşadığı sorunlar ve çalışma hayatının gündemine ilişkin bir basın toplantısı düzenlemişti.

Yapılan Basın Toplantısında İşçileri Kaybedecek Hangi Açıklamalarda Bulunmuştu ?

  • “Üyelerimizin Kanun Zoruyla Başka Sendikalara Üye Yapılması Kabul Edilemez”
  • “Düzenleme Konfederasyonlar Arasında Haksız Rekabete Yol Açacak”
  • “Geçici 7. Madde Derhal Ortadan Kaldırılmalı”
  • “Kamu kurumlarında yardımcı işlerde çalışan işçilerin fiilen çalıştıkları ve halen örgütlenmiş oldukları iş kollarında örgütlenmelerinin sürekli hale getirilmesini talep ediyoruz”
  • “Önümüzde üç aylık bir zaman dilimi var. Hak-İş olarak 6356 sayılı Kanun’un geçici 7. maddesinin 3. fıkrasının yürürlükten kaldırılarak, kamu kurumlarında yardımcı işlerde çalışan işçilerin fiilen çalıştıkları ve halen örgütlenmiş oldukları iş kollarında örgütlenmelerinin sürekli hale getirilmesini talep ediyoruz. Sürecin etkin bir şekilde tamamlanması hususunda Sayın Cumhurbaşkanımızın katkı ve desteklerinin önemli olduğunu bir kez daha vurguluyoruz. Ayrıca Sayın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanından sorunun ivedilikle çözülmesini rica ediyoruz.” Dedi.

Mahmut ARSLAN’ın yaptığı bu açıklamalardan sonra İşçilerin sendikaya güvenleri sarsılmış olup bütün sendikalardan işçilerin faydasına herhangi bir açıklama yapılmadığı süreçte istifalar kat kat artarak devam edeceği sosyal medya platformlarında paylaşılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.