4/d işçisi maaş bordrosunda, agi kesintiler arasında dır

Sorular4/d işçisi maaş bordrosunda, agi kesintiler arasında dır
adnan aydın 1 sene önce sordu

ilgili kişiye merhaba, 
sağlık bakanlığında kyk ile geçen 4/d sürekli işçisiyim. maaş bordrolarımızda asgari geçim indirimi, gelirler bölümünde değilde kesintiler bölümünde gösterilmektedir. bu şekilde gösterilmesi bizim için bir kayıpmıdır ve de yanlış mı dır.  maaş birimine sorduğum da bakanlık bu şekilde istediği için bu şekilde hesaplandığını söylediler.   benim düşüncem böyle olmasının, ssk prim ücretinin düşük olmasına neden olmaktadır ve de maaş olarakta biraz daha düşük olmasına neden olacağı kanısındayım… yanlış mı düşünüyorum… bu konuda ne yapılmalıdır.. bilgilendirirseniz çok memnun olurum. saygılarımla. iyi akşamlar

  • admin Personel 1 sene önce yanıtladı

    Adnan bey merhaba. yapılan işlemde herhangi bir kayıp olmayacağı kanaatindeyim neye istinaden maaşlarda bir kesinti olduğunu düşündünüz anladım.
    Asgari Geçim İndirimi tutarı adı üstünde indirimle alakalı bir olaydır. ve gelir verginizden kesinti yapılarak nete yansımaktadır. Bundan farklı bir işleminiz var ise. bence bi yanlışlık yok ama maaş bordronuzu bilgilerinizi gizleyerek admin@kamu-iscileri.com mail adresine atarsanız bilgilendirme yaparız.